CV ir motyvaciniai laiškai

CV vertimas ir rašymas

Gyvenimo aprašymas (lot. CV, curriculum vitae, liet. gyvenimo kelias), anglų kalba dar žinomas kaip résumé (kvalifikacijų ir darbo patirties santrauka) – tai rašytinė Jūsų įgūdžių, išsilavinimo ir darbo patirties apžvalga; duomenys, kuriuos darbo ieškantis asmuo pirmiausia pateikia potencialiam darbdaviui; asmeninė norinčio įsidarbinti informacija, įgytas išsilavinimas bei kvalifikacijos kėlimas, darbinė bei profesinė patirtis, profesiniai gebėjimai, asmenybės bruožai, išskirtiniai asmeniniai gebėjimai.

Geras gyvenimo aprašymas

Nedaugeliui patinka rašyti savo gyvenimo aprašymus, todėl tiek daug besikreipiančiųjų dėl CV kūrimo paslaugos.

Bene svarbiausia gyvenimo aprašymo rašymo dalis yra ne pats rašymas, o redagavimas. Norint žinoti, ką verta įrašyti, o ką išbraukti, reikia objektyvumo, susitelkimo ir disciplinos. Žmonės prisiriša prie savo gyvenimo istorijų, todėl redagavimo procesas tampa sudėtingas, bet ne mažiau reikalingas.

Perkrautas gyvenimo aprašymas daugiau trukdo nei padeda. Gero gyvenimo aprašymo tikslas – gerai ir greitai save pristatyti. Jūsų gyvenimo aprašymas nėra autobiografija. Tai Jūsų šansas per 6 sekundes įrodyti, kad esate geriausias kandidatas. Pirmenybę teikite tiksliems ir reikšmingiems žodžiams, t. y. gyvenimo aprašymui būdingiems raktažodžiams, o ne žodžių kiekiui. Kokybė prieš kiekybę. Būkite pasiruošę išbraukti tai, kas neaktualu: trumpai – drūtai. Pasitikėjimas čia – esminis.

Parodykite, kad esate savo srities profesionalas, o ne mėgėjas. Varokite profesionalią kalbą, venkite šnekamosios kalbos.

Parodykite, kas esate, atskleiskite save, parodykite savo kūrybiškumą, nekopijuokite kitų žmonių CV.  Didelė klaida skolintis kitų žmonių idėjas ar kopijuoti internete rastus pavyzdžius. Venkite generalizuotos patirties – profesionalus žmogiškųjų resursų ekspertas atskirs ar gyvenimo aprašymas yra autentiškas, ar nuplagijuotas.

CV formatai

Nesvarbu, kokį dokumentą Jums reikia sukurti, suredaguoti ar išversti, mes galime patenkinti visus Jūsų formatavimo ir maketavimo poreikius. Turime platų profesionalų, kurie jau įvykdė daugybę tokių užsakymų, tinklą, todėl atliepsime net išrankiausiųjų lūkesčius.

Srities ir rinkos specifiškumas

Kiekviena šalis turi savo reikalavimų rinkinį, todėl gali skirtis terminija, dėmesys ir net pagrindiniai reikalavimai, ypač kandidatuojant į valstybės tarnybą. Jei norite išvengti elementarių klaidų ir kad Jus pastebėtų, derėtų kreiptis į sertifikuotą CV ekspertą.

Šiuolaikinė darbo rinka yra labai įvairiakryptė. Yra daugybė sektorių ir sričių, kuriose nuolat ieškoma naujų darbuotojų. Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda naujų kūrybinių darbo vietų, tačiau, kaip dažnai nutinka, pelningiausi pasiūlymai yra užsienio šalyse.

Parašyti gerą gyvenimo aprašymą – nelengva užduotis, o pateikti jį užsienio kalba – dar sudėtingiau. Sudaryti teigiamą pirmąjį įspūdį potencialiam darbdaviui yra nepaprastai svarbu, todėl jei jame bus gramatinių ar stiliaus klaidų, šnekamosios kalbos, Jūsų šansai gerokai sumažės. Štai kodėl norint pradėti karjerą kitoje šalyje būtina samdyti profesionalo paslaugas.

Pradėkite daryti tai, kas būtina, paskui tai, kas įmanoma, ir staiga pradėsite daryti tai, kas neįmanoma.

  

PATARIMAI
Kas padeda sukurti efektyvų CV?

Nepamirškite, kad turėtumėte pildyti savo karjeros dienoraštį ir reguliariai jį atnaujinti.

Svarbiausią informaciją pateikite pirmajame CV trečdalyje.

Į CV rašymą žiūrėkite kaip į pagalbą atrankos specialistui.

Skirtingoms darbo vietoms / pozicijoms turėkite keletą skirtingų gyvenimo aprašymo versijų.

Kandidatuodami dėl darbo vietos, kiekvienąkart pateikite tik šiam darbdaviui skirtą motyvacinį laišką.

Naudokite originalų gyvenimo aprašymo šabloną, kad išsiskirtumėte iš kitų kandidatų.

Naudokite atitinkamą žodyną, parodykite, kad esate savo srities profesionalas.

Užpildykite visas skiltis.

Parodykite savo kūrybiškumą.

Savo pasiekimus pateikite grafikais, skaičiais – tai konkrečiau nei ilgas aprašymas ir darbdavys tai tikrai įvertins teigiamai.

CV „su specialiais efektais“ – dizaino elementais, grafika, spalvomis – yra efektingesnis.

Be gimtosios kalbos, turėkite gyvenimo aprašymą bent viena užsienio kalba.

Tai, kad kažko neįtraukėte į gyvenimo aprašymą vienai darbo vietai, nereiškia, kad vėliau negalėsite to įtraukti į kitą gyvenimo aprašymą.

Stenkitės parodyti koks esate unikalus, išsiskirkite iš minios.

PATARIMAI
Griežtas NE

Gyvenimo aprašyme niekada nenaudokite el. pašto adreso tokio kaip gudrutis1@yahoo.com, dariukasxxx@gmail.com ir pan. Susikurkite vardas.pavarde@_ _ _.com el. pašto adresą: taip atrodysite patikimiau.

Nenaudokite „Europass“ šablono – tai standartizuoto formato gyvenimo aprašymas, kuris yra ne tik šiaip atsibodęs, bet ir gerokai atgyvenęs.

Niekada nesiųskite potencialiam darbdaviui savo gyvenimo aprašymo .docx, .doc ar panašiu formatu. Siunčiamas formatas turi būti „uždaro“, neredaguojamo tipo. Taip užtikrinama, kad CV išdėstymas išliks toks, kokį autorius sukūrė. Tai taip pat užtikrins, kad jis nebūtų pakeistas.

Nenaudokite to paties CV skirtingoms pozicijoms.

Nenaudokite to paties motyvacinio laiško visiems darbdaviams. Asmeninis kreipimasis yra svarbu.

Nepalikite klaidų, informacijos, likusios iš seno motyvacinio laiško.

Nepraleiskite reikšmingų įgūdžių, patirties.

Nevartokite šnekamosios kalbos.

Nepalikite gramatinių, stiliaus ir kitų klaidų.

Nepalikite tuščių, neužpildytų skilčių gyvenimo aprašyme.

Nenaudokite vientiso teksto, be intarpų, skilčių, spalvų, grafinių elementų ir kitų detalių. Nuobodžiam CV – NE.

Top
Pateikite
užklausą.